Saldo karty EBT Idaho: Kroki, jak sprawdzić saldo karty EBT Idaho

Saldo karty EBT Idaho: Kroki, jak sprawdzić saldo karty EBT w Idaho.

Saldo karty EBT w Idaho: Idaho Department of Health and Welfare (DHW) jest odpowiedzialny za zapewnienie płatności dla Idaho Food Stamp, znany również jako Food Assistance Programme.

Program Pomocy Żywnościowej zapewnia istotne wsparcie żywieniowe i żywnościowe dla kwalifikujących się gospodarstw domowych o niskich dochodach i potrzebujących. Znaczki żywnościowe są dostępne dla gospodarstw domowych o niskich dochodach, które spełniają zasady kwalifikowalności do dochodów federalnych.

Jeśli pomoc żywnościowa Idaho zostanie przyjęta, świadczenia zostaną zdeponowane elektronicznie na koncie EBT (Electronic Benefits Transfer). Karta EBT Idaho jest identyczna jak zwykła karta bankomatowa lub debetowa, znana również jako karta Idaho Quest Card. Każdego miesiąca, świadczenia food stamp będą deponowane na Twojej karcie EBT tego samego dnia.

Zasiłki z karty EBT Idaho mogą być dostępne na koncie karty EBT do 5 rano po ich zaksięgowaniu. Zasiłki mogą być wykorzystane do dokonania zatwierdzonych zakupów żywności w kwalifikujących się punktach sprzedaży detalicznej. Wiele sklepów spożywczych w Idaho akceptuje Idaho Quest Card jako swoją płatność.

Idaho Food Stamp Program

Program Food Stamp pomaga w codziennym wyżywieniu około 34,000 rodzin w Idaho i 85,000 indywidualnych Idahoańczyków. Zapewnia on gospodarstwom domowym o niskich dochodach kartę, która może być używana do zakupu produktów żywnościowych zamiast gotówki, aby zapewnić im dostęp do zbilansowanej diety.

Plan Znaczków Żywnościowych odzwierciedla obietnicę zaakceptowania głodu w Ameryce. Jest to konkretna manifestacja niezmiennego przekonania, że wszyscy mają prawo do jedzenia dla siebie i swoich rodzin. Program ten jest kamieniem węgielnym programów pomocy żywnościowej prowadzonych przez rząd federalny.

Programem znaczków żywnościowych na poziomie federalnym zarządza Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) za pośrednictwem Służby ds. żywności i żywienia (FNS). Departamenty stanowe zarządzają systemem na poziomie stanowym i lokalnym, w tym określaniem zgodności i przydziałami.

Co to jest karta EBT Idaho Quest?

 • EBT = elektroniczny transfer świadczeń.
 • Karta EBT = karta, która wygląda i działa jak karta debetowa lub kredytowa, ale jest załadowana znaczkami żywnościowymi i/lub świadczeniami pieniężnymi. Można jej używać w sklepach, które akceptują EBT.
 • Otrzymasz Idaho Quest EBT Card, gdy zostaniesz zatwierdzony do świadczeń.

Kryteria kwalifikowalności

Dla tego planu motywacyjnego, musisz być mieszkańcem stanu Idaho i należeć do jednej z dwóch grup: (1) tych z aktualnym saldem bankowym (oszczędności i czeki łącznie) mniejszym niż $2.001, lub (2) tych z aktualnym saldem bankowym (oszczędności i czeki łącznie) mniejszym niż $3.001, którzy dzielą swoje gospodarstwo domowe z osobą lub osobami w wieku 60 lat lub starszymi, lub z osobą niepełnosprawną (niemowlę, twój partner, itp.).

Aby się zakwalifikować, musisz mieć roczny dochód gospodarstwa domowego, który jest mniejszy lub równy następującym sumom (przed opodatkowaniem):

Limity rocznego dochodu gospodarstwa domowego (przed opodatkowaniem)
Wielkość gospodarstwa domowego* Maksymalny poziom dochodu (na rok)
1 $16,237
2 $21,983
3 $27,729
4 $33,475
5 $39,221
6 $44,967
7 $50,713
8 $56,459

W przypadku gospodarstw domowych z więcej niż ośmioma osobami, należy dodać $5,746 za każdą dodatkową osobę. Zawsze należy sprawdzić z odpowiednią agencją zarządzającą, aby zapewnić najbardziej dokładne wytyczne.

Harmonogram płatności EBT w Idaho

Jeśli ostatnia cyfra Twojego roku urodzenia kończy się na Świadczenia są deponowane w dniu
1 1. dnia miesiąca
2 2. dnia miesiąca
3 3. dnia miesiąca
4 4. dnia miesiąca
5 5. dnia miesiąca
6 6-go dnia miesiąca
7 7-go dnia miesiąca
8 8-go dnia miesiąca
9 9. dnia miesiąca
0 10. dnia miesiąca

Po wpłynięciu zasiłków na konto, można zacząć ich używać z kartą EBT Idaho do zakupu kwalifikujących się artykułów spożywczych.

Sklepy, które przyjmują EBT online na dostawy

Jak być może wiesz, Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) rozpoczął program pilotażowy (Online Purchasing Pilot), aby umożliwić wybranym sklepom spożywczym rozpoczęcie przyjmowania kart EBT online na zakupy spożywcze, w tym z dostawą do domu.

Sklepy spożywcze wymienione poniżej zostały zatwierdzone do programu pilotażowego, który będzie oferował posiadaczom kart EBT możliwość kupowania żywności online z dostawą do domu.

 • Amazon
 • Dash's Market
 • FreshDirect
 • Hart's Local Grocers
 • Hy-Vee, Inc.
 • Safeway
 • ShopRite
 • Wal-Mart Stores, Inc.
 • Wright's Markets, Inc.

Gdzie nie mogę użyć mojej karty EBT z Idaho?

Nie można używać karty Idaho EBT w następujących miejscach:

 • Kasyna
 • pokoje pokerowe
 • pokoje gier karcianych
 • Sklepy z tytoniem i marihuaną
 • Biznesy rozrywkowe dla dorosłych
 • Kluby nocne/salony/tawerny
 • Sklepy z tatuażami i piercingiem
 • Salony spa/salony masażu
 • Hale Bingo
 • Bail Bonds
 • Tory wyścigowe
 • Sklepy z bronią i amunicją
 • Statki wycieczkowe
 • Czytniki psychiatryczne

Żywność i produkty niekwalifikujące się do zakupu za pomocą karty EBT Idaho

 • Gorąca żywność z delikatesów/żywność do zjedzenia w sklepie
 • Witaminy lub lekarstwa
 • Karma dla zwierząt domowych
 • Papier lub środki czystości
 • Alkohol/wyroby tytoniowe.

Pełna lista zatwierdzonych produktów spożywczych znajduje się na liście kwalifikujących się produktów spożywczych Food Stamps tutaj.

Jak sprawdzić stan konta karty EBT w Idaho

Istnieją trzy możliwości sprawdzenia salda karty Idaho QUEST. Oto one:

Opcja 1 - Zlokalizuj paragon z ostatniego zakupu

Jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie salda karty EBT w Idaho jest odnalezienie ostatniego paragonu sprzedaży lub paragonu z bankomatu (tylko dla odbiorców TANF). Aktualne saldo znajdziesz na dole paragonu na swoim koncie. Pamiętaj, aby zapisać wszystkie swoje ostatnie kwity Idaho Quest Card, aby sprawdzić swoje saldo za pomocą tej metody.

Opcja 2 - Sprawdź swoje saldo Quest Card przez telefon

Innym wyborem jest dzwoniąc na numer Obsługi Klienta Idaho EBT Card pod 1-888-432-4328, aby sprawdzić saldo karty. Przedstawiciele są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby pomóc Ci uzyskać Quest Card saldo z powrotem. Upewnij się, że numer Twojej karty EBT, 4-cyfrowy PIN oraz numer Social Security Number (SSN) są gotowe zanim zadzwonisz. Musisz podać te informacje, aby otrzymać informacje o saldzie karty EBT.

Opcja 3 - Sprawdź saldo swojej karty Quest online

Ostatnią opcją sprawdzenia salda karty EBT Idaho jest opcja online. Możesz dowiedzieć się o saldzie karty EBT online, korzystając z witryny Idaho ebtEDGE. Gdy już tam będziesz, wprowadź swój identyfikator użytkownika i hasło. Musisz zalogować się na swoje konto, aby sprawdzić swoje saldo EBT.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące EBT w Idaho

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących karty EBT w Idaho.

Jaką kwotę otrzymam na moją kartę EBT każdego miesiąca?

Wysokość zasiłku, który otrzymujesz na kartę EBT każdego miesiąca, zależy od twojego dochodu i wielkości gospodarstwa domowego.

Widziałem, że ludzie kupują za pomocą karty EBT artykuły nieżywnościowe. Myślałem, że SNAP jest tylko na żywność?

Tak, zasiłki SNAP są przeznaczone tylko na żywność. Są jednak ludzie, którzy mają kartę EBT do swoich świadczeń TANF (pomoc pieniężna). Możesz używać zasiłków TANF na zakup żywności i artykułów nieżywnościowych. Aby uzyskać informacje na temat kwalifikowalności do TANF, skontaktuj się z lokalnym biurem pomocy rządowej.

Czy ktoś inny może mi pomóc w zakupach przy użyciu mojego konta EBT?

Zapytaj swojego lokalnego caseworkera Idaho Food Stamps o ustanowienie Approved Representative (AR). Przedstawiciel taki będzie miał inną kartę, która posiada własny numer konta i PIN. Dodatkowo, urządzenie EBT będzie w każdej chwili monitorować, która karta jest używana. AR będzie miał dostęp do wszystkich twoich kont zasiłkowych.

Czy mogę używać mojej karty EBT z Idaho w innych hrabstwach i innych stanach?

Twoja karta EBT z Idaho będzie działać w każdym sklepie lub bankomacie w Stanach Zjednoczonych, który akceptuje karty EBT, a także w Dystrykcie Kolumbii, USA. A także w Guam i na Wyspach Dziewiczych. Co więcej, nie ma żadnych zasad zabraniających używania karty EBT poza twoim rodzinnym stanem. Jednakże, jesteś zobowiązany do powiadomienia lokalnego biura pomocy publicznej o każdej zmianie adresu.

Co się stanie, jeśli nie wykorzystam swoich zasiłków?

Jeśli nie wykorzystasz wszystkich swoich miesięcznych zachęt EBT, saldo zostanie przeniesione na następny miesiąc na koniec miesiąca. Nie należy jednak iść na długie okresy czasu bez korzyści płynących z korzystania z food stamps. Usunie on znaczki żywnościowe lub płatności gotówkowe na kartach EBT, które nie były dostępne przez 365 dni (jeden rok) z Twojego konta i nie mogą być przywrócone.

Co mam zrobić, jeśli podejrzewam, że ktoś ukradł zasiłki z mojego konta na karcie EBT?

Jeśli twoja karta została zgubiona, skradziona lub uszkodzona, natychmiast skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta Idaho EBT Card pod numerem 1-888-432-4328. Po zgłoszeniu, że karta została zgubiona, skradziona lub uszkodzona, karta zastępcza zostanie wysłana do Ciebie pocztą. Karty zastępcze należy otrzymać w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Można również skontaktować się z najbliższym pracownikiem socjalnym DHR lub z okręgowym wydziałem opieki społecznej.

Czy mogę pójść do banku i wypłacić pieniądze z mojego konta EBT?

Nie, pieniądze można wypłacić tylko z bankomatu lub poprzez wypłatę cash-back/cash-only w sklepie uczestniczącym w programie. Dodatkowo, kasjerzy bankowi nie mają informacji ani dostępu do kont EBT.

Czy są jakieś opłaty za używanie mojej karty EBT Idaho?

Za używanie karty do zakupu żywności nigdy nie są pobierane opłaty. Jednakże, wszelkie dopłaty banku (jeśli takie istnieją) za korzystanie z bankomatów zostaną pobrane z twojego konta.

Jak dbać o moją kartę EBT Idaho Quest?

Ważne jest, aby podjąć kroki w celu ochrony swojej karty EBT przed nieuprawnionym użyciem. Poniżej znajdują się wskazówki, jak możesz chronić swoją kartę, w tym przed uszkodzeniem.

 • Podpisz się na odwrocie swojej karty
 • Nie pisz kodu PIN do karty Quest na karcie.
 • Przechowuj kartę w bezpiecznym i czystym miejscu
 • Nie zginaj swojej karty Quest EBT
 • Trzymaj swoją kartę z dala od magnesów i urządzeń elektronicznych, takich jak radia i mikrofalówki.
  Nie wyrzucaj swojej karty. Będziesz używać tej samej karty co miesiąc tak długo, jak długo będziesz otrzymywać zasiłki w Idaho.

Wnioski

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pouczający, jak sprawdzić stan konta karty EBT w Idaho. Jeśli tak, za pomocą przycisku "Udostępnij to" poniżej, zapraszamy do dzielenia się tym artykułem z każdym, kto może również uznać go za pomocny. Jeśli masz więcej pytań na temat Idaho Quest EBT Card, proszę zostawić je w sekcji komentarzy poniżej. We 're tutaj, aby pomóc!

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Like Ładowanie...