Oprzyj się wydawaniu dzięki 5 prostym taktykom walki z zakupami

Może się to wydawać trudne, ale dzięki tym wskazówkom możesz łatwo zwalczyć chęć wydawania pieniędzy!

Wrogiem wolności finansowej jest chęć wydawania pieniędzy na niepotrzebne dodatki. Posiadanie listy potrzeb i życzeń jest niezbędne do szybkiego wydawania pieniędzy i życia bez długów. Czasami trudno jest utrzymać się na torze z naszymi oszczędnościami i wydatkami, więc walczymy o to, by nie przepłacać. Pokusa w wielu przypadkach staje się zbyt wielka i poddajemy się presji z katastrofalnymi rezultatami. Dobra wiadomość jest taka, że walka z pokusą nie jest trudna, a oparcie się wydatkom może być jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Oto pięć prostych sposobów, dzięki którym możesz oprzeć się przepychowi:

  1. Przedstaw sobie alternatywne rozwiązania
  2. Przypomnij sobie o swoich celach finansowych
  3. Usuń pokusę
  4. Obsesja na punkcie swojego konta bankowego
  5. Zaplanuj wszystkie swoje wydatki

Czytaj dalej, aby poznać szczegóły...

Przedstaw sobie alternatywy

Najprostszy sposób na oparcie się chęci przepychania się jest również najłatwiejszy dla Ciebie. Kiedy tylko pojawi się nieodparta chęć doładowania karty, zatrzymaj się na chwilę. Zastanów się, jak będziesz się czuć po tej chwilowej poprawce i jak długo będzie ona trwać. Zastanów się, czy jest jakaś alternatywa, która nie będzie Cię kosztować. Nie musisz mieć równie pożądanej opcji, ale proste, praktyczne rozwiązanie powinno wystarczyć, abyś mógł oczyścić swój osąd. Czy nie trafiłaś ostatnio na świetną ofertę na makaron podczas ostatnich zakupów spożywczych? Dlaczego miałbyś iść do Olive Garden i zrujnować sobie prowadzenie?

Przypominaj sobie o swoich celach finansowych

Oprócz przypominania sobie o praktycznych alternatywach dla rzeczy, które chcesz splurge na innym prostym sposobem, aby zatrzasnąć się z tego pragnienia, aby uruchomić swój bilans kredytowy wyższe jest być jasne, co twoje cele są. Im lepszy jest twój obraz zdrowia finansowego, tym mniej prawdopodobne jest, że wydasz na rzeczy nieistotne i wpędzisz się w długi. Zdobądź jasną wizję tego, gdzie chcesz być i gdzie jesteś. Zrozum swoje wyzwania i dowiedz się, jak zamierzasz do nich dotrzeć. Konkretne poczucie tego, gdzie chcesz się znaleźć, jest doskonałym środkiem odstraszającym przed pokusą zboczenia z właściwej drogi.

Usuń dostęp do pokus

Łatwo to zrobić w ułamku sekundy odważnego działania, ale na dłuższą metę może to być dla ciebie trudniejsze. Niezależnie od tego, czasami trochę twardej miłości jest tym, czego potrzebujemy. Jeśli usunięcie zdolności do wydawania pieniędzy z równania jest tym, czego potrzeba, być może będziesz musiał podjąć odważną decyzję, by wyciąć swoją kartę kredytową lub nawet usunąć konta, które wpędzają cię w kłopoty z wydawaniem pieniędzy. Powstrzymaj się od chodzenia do miejsc, o których wiesz, że będą stanowiły problem i upewnij się, że jeśli musisz wydać pieniądze, nie masz środków, by się rozpieścić. Może to oznaczać noszenie przy sobie tylko gotówki lub robienie zakupów w mniej dogodnych miejscach, aby nie nadwyrężać swojego budżetu. Ważne jest, by znać swoje czynniki wyzwalające i zabezpieczyć się przed nimi.

Obsesja na punkcie swojego konta bankowego

Skupienie jest bardzo ważnym czynnikiem w wychodzeniu z długów i utrzymaniu się z nich. Kiedykolwiek masz pokusę, aby się rozpieścić, twoja uwaga zostaje odwrócona od tego, czego naprawdę chcesz. Jest to sztuczka, zaprojektowana po to, aby cię zaskoczyć. Nie daj się na to nabrać. Jedną dobrą rzeczą w technologii jest to, że nigdy nie było łatwiejszego dostępu do sald kont bankowych. Pozostając świadomym tego, co masz w banku przez cały czas, twoja świadomość pomoże ci obronić się przed pokusą, a nawet wyłączyć cię całkowicie z rozrzutności. Podobnie jak skupienie się na swoich celach, im bardziej jesteś świadomy swojego stanu konta bankowego, tym mniej prawdopodobne, że będziesz chciał się zaangażować w wydatek, który go uszczupli.

Zaplanuj wszystkie swoje wydatki

Wreszcie, trzymanie się ściśle tego, co wydajesz, jest prostym i skutecznym sposobem na uniknięcie przepychu. Kiedy używasz listy zakupów i zobowiązujesz się do budżetu, nie zostawiasz miejsca na przepych. Trzymaj się tego postanowienia i nie rób żadnych wyjątków. Kiedy pokusa uderzy Cię mocno, zaplanuj płatność za ten wydatek. Nie poddawaj się od razu, zanotuj to i odejdź. Pokusa prawdopodobnie zniknie tak szybko, jak szybko opuścisz sytuację. Siedź nad decyzją przez 30 dni. Następnym razem, kiedy przyjdzie Ci się zmierzyć z chciejstwem, będziesz miał to zaplanowane, ale najprawdopodobniej wyjdziesz poza ten punkt.

Powiedz nam swoje splurge-fighting wskazówki w komentarzach i, jeśli podobał Ci się ten post bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdybyś podzielił się nim ze swoimi przyjaciółmi!