Stan konta karty EBT w Mississippi: Proste kroki do sprawdzenia salda EBT

Stan konta karty EBT w Mississippi: Proste kroki do sprawdzenia salda EBT.

Stan konta karty EBT w Mississippi: Mississippi Human Services Department (MDHS) jest odpowiedzialny za administrowanie korzyściami płynącymi z programu Mississippi Food Stamps. Program Food Stamps zapewnia miesięczne świadczenia, które pomagają gospodarstwom domowym o niskich dochodach w zakupie żywności potrzebnej dla dobrego zdrowia.

Znaczki żywnościowe są dostępne dla gospodarstw domowych o niskich dochodach, które spełniają zasady kwalifikowalności do dochodów federalnych. Jeśli zostaniesz zatwierdzony do pomocy żywnościowej w Mississippi, Twoje świadczenia zostaną zdeponowane elektronicznie na karcie EBT (Electronic Benefits Transfer).

Karta EBT Mississippi jest podobna do karty bankomatowej lub debetowej w standardzie. Każdego miesiąca, świadczenia ze znaczków żywnościowych będą deponowane na Państwa karcie EBT tego samego dnia. Dostęp do zasiłków z karty EBT Mississippi można uzyskać do godziny 5 rano po ich zaksięgowaniu na koncie karty EBT. Świadczenia mogą być wykorzystane do dokonania autoryzowanych zakupów żywności w kwalifikujących się punktach sprzedaży detalicznej. Większość sklepów spożywczych w Mississippi akceptuje kartę Mississippi EBT Card jako swoją płatność.

Program Pomocy w Żywieniu Uzupełniającym w Mississippi

Supplemental Nutrition Assistance Program of Mississippi (SNAP) oferuje miesięczne zachęty, które pomagają gospodarstwom domowym o niskich dochodach w zakupie żywności, która jest im niezbędna do zachowania dobrego zdrowia. Federalne prawa i przepisy regulujące SNAP w ramach Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) określają wymagania kwalifikacyjne, ograniczenia dochodów i zasobów oraz maksymalne przydziały na wielkość gospodarstwa domowego. Osoba, która spełnia jedno z poniższych kryteriów może kwalifikować się do SNAP:

 • Praca za niskie wynagrodzenie
 • Bezrobotny lub pracuje w niepełnym wymiarze godzin
 • Otrzymuje Tymczasową Pomoc dla Potrzebujących Rodzin (TANF), Dodatkowy Dochód z Ubezpieczenia Społecznego (SSI) lub inne płatności pomocowe
 • Są starsi lub niepełnosprawni i utrzymują się z niewielkich dochodów.

Istnieją dodatkowe kryteria kwalifikujące. Będą Państwo musieli współpracować z Mississippi Department of Human Services, Office of Economic Assistance w celu ustalenia, czy kwalifikują się Państwo do otrzymania świadczeń. Aby ubiegać się o zasiłek, należy złożyć wniosek w biurze pomocy ekonomicznej w lokalnym okręgowym wydziale usług społecznych.

Po otrzymaniu wniosku, pracownik kwalifikujący przeprowadzi rozmowę z tobą, innym członkiem gospodarstwa domowego lub upoważnionym przedstawicielem gospodarstwa domowego w celu zebrania informacji i wyjaśnienia zasad programu SNAP.

Po zakończeniu wszystkich wymaganych weryfikacji, gospodarstwo domowe zostanie powiadomione pocztą o tym, czy się kwalifikuje, a jeśli tak, to o wysokości świadczenia, okresie certyfikacji i procedurze wydawania. W przypadku zakwalifikowania się do SNAP, SNAP zostanie przyznany gospodarstwu domowemu nie później niż 30 dni od daty otrzymania wniosku przez biuro. Gospodarstwa domowe o bardzo niskich dochodach i zasobach mogą kwalifikować się do otrzymania świadczeń w ciągu siedmiu dni kalendarzowych w przypadku usług przyspieszonych.

Co to jest karta EBT MDHS?

 • Karta EBT MDHS jest kartą EBT stanu Mississippi.
 • EBT = elektroniczny transfer zasiłków.
 • Karta EBT = karta, która wygląda i działa jak karta debetowa lub kredytowa, ale jest załadowana znaczkami żywnościowymi i/lub świadczeniami pieniężnymi. Możesz jej używać w sklepach, które akceptują EBT.
 • Otrzymasz kartę EBT MDHS, gdy zostaniesz zatwierdzony do otrzymywania zasiłków.
 • Numer obsługi klienta EBT w Mississippi to 1-866-512-5087.

Kryteria kwalifikacyjne

Aby zakwalifikować się do tego programu motywacyjnego, musisz być mieszkańcem stanu Mississippi i należeć do jednej z dwóch grup: (1) osoby z aktualnym saldem bankowym (oszczędności i czeki łącznie) poniżej $2,001, lub (2) osoby z aktualnym saldem bankowym (oszczędności i czeki łącznie) poniżej $3,001, które dzielą swoje gospodarstwo domowe z osobą lub osobami w wieku 60 lat lub starszymi, lub z osobą niepełnosprawną;

Aby się zakwalifikować, musisz mieć roczny dochód gospodarstwa domowego, który jest mniejszy lub równy następującym kwotom (przed opodatkowaniem):

Limity rocznego dochodu gospodarstwa domowego (przed opodatkowaniem)
Wielkość gospodarstwa domowego* Maksymalny poziom dochodu (na rok)
1 $16,237
2 $21,983
3 $27,729
4 $33,475
5 $39,221
6 $44,967
7 $50,713
8 $56,459

W przypadku gospodarstw domowych z więcej niż ośmioma osobami, należy dodać $5,746 za każdą dodatkową osobę. Zawsze sprawdzaj z odpowiednią agencją zarządzającą, aby zapewnić najbardziej dokładne wytyczne.

Harmonogram płatności EBT w Mississippi

Na karcie EBT Mississippi przechowywane są świadczenia pomocy żywnościowej przyznawane Państwu każdego miesiąca. Państwa zasiłki będą wpłacane na kartę EBT zgodnie z poniższym harmonogramem:

Jeśli Twój numer sprawy kończy się na Świadczenia są deponowane na karcie
00-04 4 dnia miesiąca
05-10 5 dnia miesiąca
11-16 6-ty dzień miesiąca
17-22 7. dzień miesiąca
23-28 8. dzień miesiąca
29-34 9. dzień miesiąca
35-40 10. dnia miesiąca
41-46 11-go dnia miesiąca
47-52 12-go dnia miesiąca
53-58 13-go dnia miesiąca
59-64 14-go dnia miesiąca
65-69 15-go dnia miesiąca
70-74 16-go dnia miesiąca
75-79 17-go dnia miesiąca
80-84 18-go dnia miesiąca
85-89 19-go dnia miesiąca
90-94 20. dnia miesiąca
95-99 21. dnia miesiąca

Po wpłynięciu zasiłków na konto, można zacząć ich używać wraz z kartą EBT Mississippi do zakupu kwalifikujących się artykułów spożywczych.

Sklepy, które przyjmują EBT online z dostawą

Jak być może wiesz, Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) rozpoczął program pilotażowy (Online Purchasing Pilot), aby umożliwić wybranym sklepom spożywczym rozpoczęcie przyjmowania kart EBT online na zakupy spożywcze, w tym z dostawą do domu.

Sklepy spożywcze wymienione poniżej zostały zatwierdzone do programu pilotażowego, który będzie oferował posiadaczom kart EBT możliwość kupowania żywności online z dostawą do domu.

 • Amazon
 • Dash's Market
 • FreshDirect
 • Hart's Local Grocers
 • Hy-Vee, Inc.
 • Safeway
 • ShopRite
 • Wal-Mart Stores, Inc.
 • Wright's Markets, Inc.

Gdzie nie mogę używać mojej karty EBT Mississippi?

Nie można używać karty Mississippi EBT Card w następujących miejscach:

 • Kasyna
 • pokoje pokerowe
 • pokoje gier karcianych
 • Sklepy z tytoniem i marihuaną
 • Biznesy rozrywkowe dla dorosłych
 • Kluby nocne/salony/tawerny
 • Sklepy z tatuażami i piercingiem
 • Salony spa/salony masażu
 • Hale Bingo
 • Bail Bonds
 • Tory wyścigowe
 • Sklepy z bronią i amunicją
 • Statki wycieczkowe
 • Czytniki psychiatryczne

Żywność i produkty niekwalifikujące się do zakupu za pomocą karty EBT Mississippi

 • Gorąca żywność z delikatesów/żywność do zjedzenia w sklepie
 • Witaminy lub lekarstwa
 • Karma dla zwierząt domowych
 • Papier lub środki czystości
 • Alkohol/produkty tytoniowe.

Pełna lista zatwierdzonych produktów spożywczych znajduje się na liście kwalifikujących się produktów spożywczych Food Stamps tutaj.

Jak sprawdzić stan swojej karty EBT Mississippi

Istnieją trzy możliwości sprawdzenia salda karty EBT Mississippi. Oto one:

Opcja 1 - Zlokalizuj paragon z ostatniego zakupu

Jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie salda karty Mississippi EBT jest znalezienie ostatniego paragonu sprzedaży lub paragonu z bankomatu (tylko dla odbiorców TANF). Aktualne saldo znajdziesz na dole paragonu na swojej karcie. Aby sprawdzić swoje saldo przy pomocy tego formularza, pamiętaj, aby zachować wszystkie ostatnie paragony z karty EBT Mississippi.

Opcja 2 - Sprawdź saldo swojej karty EBT przez telefon

Innym wyborem jest sprawdzenie salda karty dzwoniąc pod numer 1-866-512-5087 do Obsługi Klienta Karty EBT Mississippi. Przedstawiciele są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby pomóc Ci uzyskać równowagę karty z powrotem. Upewnij się, że kod Twojej karty EBT, 4-cyfrowy PIN oraz numer Social Security Number (SSN) są gotowe przed wybraniem numeru. Wprowadź swój szesnasto (16) cyfrowy numer karty EBT po połączeniu, a dowiesz się o swoim aktualnym stanie konta (kont) pomocy żywnościowej lub gotówki. Aby otrzymać szczegóły dotyczące salda karty EBT, musisz podać te informacje.

Opcja 3 - Sprawdź saldo swojej karty EBT Mississippi online

Ostatnią opcją sprawdzenia salda karty EBT Mississippi jest opcja online. Możesz sprawdzić saldo swojej karty EBT online, korzystając ze strony internetowej Mississippi ebtEDGE. Gdy już tam będziesz, wpisz swój identyfikator użytkownika i hasło. Musisz zalogować się na swoje konto, aby sprawdzić swoje saldo EBT.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące EBT w Mississippi

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących karty Mississippi EBT.

Czy mogę używać mojej karty Mississippi EBT w innych hrabstwach i innych stanach?

Twoja karta Mississippi EBT będzie działać w każdym sklepie lub bankomacie w Stanach Zjednoczonych, który akceptuje karty EBT, jak również w Dystrykcie Kolumbii, USA. Oraz Guam i Wyspy Dziewicze. Ponadto, nie ma żadnych przepisów zabraniających używania karty EBT poza granicami stanu, w którym mieszkasz. Jednakże, jesteś zobowiązany do powiadomienia lokalnego biura pomocy publicznej o każdej zmianie adresu.

Jak długo będę otrzymywać zasiłek SNAP EBT?

Po zaakceptowaniu wniosku o przyznanie znaczków żywnościowych otrzymasz zawiadomienie, w którym dowiesz się, jak długo będziesz otrzymywać zasiłki. Jest to również czas certyfikacji. Otrzymasz kolejne zawiadomienie przed zakończeniem okresu certyfikacji, które mówi, że musisz dokonać ponownej certyfikacji, aby nadal otrzymywać zasiłki. Twój Caseworker z MDHS udzieli ci wskazówek jak możesz dokonać ponownej certyfikacji.

Co się stanie jeśli nie wykorzystam swoich zasiłków?

Jeśli nie wykorzystasz żadnej z miesięcznych zachęt EBT, saldo zostanie przeniesione na następny miesiąc na koniec miesiąca. Nie należy jednak przez długi okres czasu rezygnować z korzystania ze znaczków żywnościowych. Znaczki żywnościowe lub płatności gotówkowe na kartach EBT, które nie były używane przez 365 dni (jeden rok) zostaną usunięte i nie będą mogły być przywrócone z Twojego konta.

Co mam zrobić, jeśli podejrzewam, że ktoś ukradł zasiłki z mojego konta na karcie EBT?

Jeśli Twoja karta została zgubiona, skradziona lub uszkodzona, natychmiast zadzwoń do Mississippi EBT Card Customer Service pod numer 1-866-512-5087. Po zgłoszeniu, że karta została zgubiona, skradziona lub uszkodzona, zostanie do Państwa wysłana pocztą karta zastępcza. Karty zastępcze należy otrzymać w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Można również skontaktować się z najbliższym pracownikiem socjalnym DHR lub z okręgowym wydziałem opieki społecznej.

Czy ktoś inny może mi pomóc w zakupach przy użyciu mojego konta EBT?

Proszę zapytać swojego lokalnego caseworkera Mississippi Food Stamps o ustanowienie upoważnionego przedstawiciela (AR). Przedstawiciel taki będzie posiadał oddzielną kartę, która zawiera jego własny numer konta oraz PIN. Dodatkowo, system EBT może w każdej chwili sprawdzić, która karta jest używana. Pełnomocnik będzie miał dostęp do wszystkich twoich kont zasiłkowych.

Widziałem ludzi kupujących nieżywnościowe rzeczy za pomocą karty EBT. Myślałem, że SNAP jest tylko na żywność?

Tak, zasiłki SNAP są przeznaczone tylko na żywność. Niektórzy ludzie mają jednak kartę EBT do swoich zasiłków TANF (pomoc pieniężna). Możesz używać zasiłków TANF do zakupu produktów żywnościowych i nieżywnościowych. Zapytaj w lokalnym rządowym biurze Benefit Assistance o wyjaśnienie, czy kwalifikujesz się do TANF.

Ile będę dostawał na moją kartę EBT każdego miesiąca?

Wysokość zasiłków, które otrzymujesz na kartę EBT każdego miesiąca jest zależna od twojego dochodu i wielkości gospodarstwa domowego.

Czy mogę pójść do kasy banku i wypłacić pieniądze z mojego konta EBT?

Nie, możesz wypłacić pieniądze tylko z bankomatu w sklepie uczestniczącym w programie lub poprzez cash-back / wypłatę tylko gotówkową. Dodatkowo, kasjerzy bankowi nie mają dostępu do kont EBT ani informacji o nich.

Wnioski

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pouczający jak sprawdzić stan konta karty EBT w Mississippi. Jeśli tak, to korzystając z przycisku "Udostępnij to" poniżej, zachęcamy do podzielenia się tym artykułem z każdym, komu może się on również przydać. Jeśli masz więcej pytań na temat karty Mississippi SNAP, prosimy o pozostawienie ich w sekcji komentarzy poniżej. Jesteśmy tutaj, aby pomóc!

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Like Ładowanie...