Ile naprawdę płaci się za oddanie spermy?

Istnieje wiele sposobów, aby uzyskać wynagrodzenie poprzez sprzedaż swojego ciała. Dawstwo spermy jest spójny sposób zarabiania do 1000 dolarów miesięcznie, a wszystko to przy jednoczesnym pomaganiu innym w realizacji ich marzeń o założeniu rodziny.

Chociaż brzmi to jak doskonały sposób na zdobycie dodatkowej gotówki, nie przyjmuje wszystkich dawców.

Odsetek wnioskodawców, którzy ostatecznie stają się dawcami może być tak niski, jak jeden procent w klinikach, które publikują swoje wskaźniki akceptacji.

Istnieją różne powody, dla których kandydaci są odrzucani, a klinika nie jest zobowiązana do poinformowania cię, dlaczego twoje podanie nie zostało zaakceptowane.

Ponadto, nie wszyscy mężczyźni chcą przejść przez długi proces aplikacji, zanim zostaną dawcami.

Wymagania dotyczące zostania dawcą spermy

Po pierwsze, aby zobaczyć, czy spełniasz kwalifikacje, będziesz musiał zostać oceniony. Podczas gdy wiele klinik będzie miało swoje własne specyfikacje, na całym pokładzie, istnieją wspólne standardy.

 • Wiek: Przedział wiekowy 18-35 lat jest idealny do dawstwa, przy czym wiek 40 lat lub więcej często stanowi granicę.
 • Wzrost: Większość klinik wymaga, aby mężczyźni mieli co najmniej 5'7″-5'10" (173-177 cm). Niektóre kliniki określają 5'9″ jako idealny wzrost.
 • Budowa ciała: Kliniki zazwyczaj szukają osób o normalnej budowie ciała z BMI 18-25.
 • Zdrowie: Musisz być osobą niepalącą i cieszyć się dobrym zdrowiem.
 • Historia rodziny: Większość znanych problemów genetycznych dyskwalifikuje Cię, dlatego musisz być w stanie przedstawić historię rodziny, aby zweryfikować swoje zdrowie genetyczne.
 • Wygląd: Ten wymóg jest nieco bardziej subtelny, ale bardzo realny. Kliniki chcą, aby ich klienci mieli atrakcyjne dziecko, a zatem nie chodzi tylko o wykształcenie, wzrost, historię i zdrowie - bycie konwencjonalnie atrakcyjną będzie się liczyć na twoją korzyść. Jeśli masz trądzik lub blizny po trądziku, to również może mieć negatywny wpływ na wynik Twojej aplikacji.

Ile można zarobić jako dawca spermy?

Podczas gdy płatności banku spermy różnią się, od 35 do 125 dolarów za próbkę stanowią większość jednorazowych płatności. Jednak oczekuje się, że będziesz oddawać nasienie co tydzień, jeśli przejdziesz wszystkie procedury przesiewowe.

Teoretycznie możesz liczyć na $1,000 miesięcznie.

Należy pamiętać, że banki mogą wymagać sześciomiesięcznego opóźnienia między momentem oddania krwi a dokonaniem płatności.

Dzieje się tak dlatego, że zanim drugi zestaw wyników badań krwi będzie dostępny, klinika nie wyda wypłaty dawcy, zapewniając, że żadne patogeny nie były obecne w momencie oddawania krwi, ale wciąż niewykrywalne w krwi.

Ile pieniędzy w zależności od lokalizacji?

USA

Większość amerykańskich banków spermy prosi dawców o zapisanie się do programu trwającego około roku.

Dawcy, którzy pomyślnie przejdą rygorystyczny proces weryfikacji, zostaną poproszeni o dokonywanie codziennych wpłat i zazwyczaj będą obciążeni opłatą w wysokości od 75 do 125 dolarów za dar.

Wielu darczyńców zyska około 1000 dolarów miesięcznie, ale nie wszyscy z nich mogą otrzymać pieniądze natychmiast. Część pieniędzy zostanie zatrzymana przez niektóre banki spermy przed zakończeniem programu.

Wielka Brytania

Otrzymywanie pieniędzy za oddanie spermy jest nielegalne w Wielkiej Brytanii. Dawcy mogą zarobić do 35 funtów za oddanie spermy w ramach kosztów i mogą być zobowiązani do kilku wpłat w ciągu roku, tak jak w USA.

W Wielkiej Brytanii stale brakuje zarejestrowanych dawców spermy, a większość spermy używanej w Wielkiej Brytanii pochodzi z importu.

Australia

Otrzymywanie zapłaty za jakikolwiek rodzaj tkanki ludzkiej w Australii jest nielegalne i dotyczy to również spermy. Jednakże szpitale, w tym koszty parkingu, podróży i leczenia, powinny pokrywać uczciwe i sprawdzone koszty.

W celu zapewnienia, że dawcy spermy w pełni zdają sobie sprawę z prawnych i etycznych konsekwencji oddawania spermy, oczekuje się od nich również sesji terapeutycznych.

Kanada

W Kanadzie dawcy spermy nie otrzymują żadnej rekompensaty za oddanie spermy. Doprowadziło to do prawdziwego niedoboru kanadyjskiego nasienia, którego zdecydowana większość jest importowana zza granicy USA.

Jest to problem kontrowersyjny, a niektóre osoby wzywają do pobierania opłat za dostawy. W Kanadzie istnieją tylko trzy kliniki, które przyjmują dawców.

Nowa Zelandia

W Nowej Zelandii dawcy spermy, podobnie jak w USA i Wielkiej Brytanii, nie mogą pobierać opłat. Kliniki pokrywają jednak uzasadnione koszty dawcy, takie jak podróż i parking.

Nie mogą oni również oddawać spermy anonimowo, mimo że dzieci urodzone dzięki dawstwu spermy mogą ubiegać się o śledzenie danych dawcy dopiero po ukończeniu 18 roku życia.

Dawcy muszą również poddać się sesjom doradczym, wielu badaniom krwi i dostarczyć szczegółowy wywiad rodzinny. Sperma jednego dawcy może być wykorzystana do pomocy maksymalnie 10 rodzinom.

Republika Południowej Afryki

W RPA obowiązują również przepisy zabraniające, na mocy ustawy o tkankach ludzkich, przyjmowania zapłaty za tkanki ludzkie.

Dawcy są jednak opłacani za wydatki, które mogą wynosić około 500R (czyli około 37 dolarów amerykańskich). Dawcy przechodzą tutaj przez rygorystyczny proces badań, który wymaga sprawdzenia przez lekarza ich zdrowia psychicznego i fizycznego.

Powiązany artykuł:

How Much Do You Really Get Paid to Donate Plasma?

Kto powinien skorzystać z oddanej spermy?

Banki spermy mają wielu klientów. Należą do nich pary heteroseksualne, które z różnych powodów nie mogły zajść w ciążę.

Z banków spermy mogą korzystać również przyszli rodzice samotni, np. samotne kobiety, które chcą mieć dziecko, ale nie mają męża. Ta droga może być również preferowana przez pary tej samej płci, które pragną mieć dziecko.

Powody, dla których para heteroseksualna może nie być w stanie począć dziecka, są następujące:

 • Niska liczba plemników (oligospermia)
 • Wazektomia
 • Brak plemników (azoospermia)
 • Brak owulacji, w tym niepłodność związana z wiekiem
 • Zespół Klinefeltera
 • Endometrioza, PCOS lub choroba zapalna miednicy.

Bottom Line

Płacenie za oddawanie spermy jest w rzeczywistości realne i legalne. I tak, jeśli jesteś zatwierdzony, to przyniesie Ci $ 1,500 + co miesiąc ($ 18,000 + rocznie).

Ale przed oddaniem, istnieje kilka bardzo ważnych względów dla Ciebie, jak również wyjaśnione, i należy upewnić się, że jesteś na to przygotowany.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Like this:

Polub Loading... Tags:get paid to donate sperm near me, how much money do you get for donating eggs, sperm donation payment amount, sperm donor pay