16 legalnych sposobów na znalezienie darmowego drewna opałowego bez płacenia

Czy chcesz znaleźć w pobliżu darmowe drewno opałowe? To proste. Nic nie wywołuje tak przytulnych uczuć jak trzask dobrze zbudowanego ognia. Podczas gdy zaopatrzenie się w polana, aby nakarmić płomień może być drogie, drewno opałowe nie zawsze musi być kosztowne.

Zebrałem kilka sposobów na zdobycie drewna opałowego za bardzo małe pieniądze (lub wcale) - wszystko czego potrzebujesz to dobre maniery, czujne oko i niezbędne narzędzia.

Miejsca, w których można znaleźć darmowe drewno opałowe

Bez względu na to, czy mieszkasz na 100-hektarowej działce, czy na stemplu pocztowym w mieście, ogrzewanie domu piecem na drewno jest całkowicie możliwe i nie musisz wydawać ani jednego dolara na paliwo.

Jeśli jesteś gotowy, aby umieścić w pracy, to jest. Oto nasze domowe wskazówki, gdzie znaleźć darmowe drewno opałowe bezpiecznie, legalnie i z rozmysłem.

1. Craigslist

Jestem przekonany, że nie ma lepszego źródła darmowego drewna opałowego niż lokalna Craigslist. Podczas gdy często zobaczysz sprzedawane drewno opałowe, zobaczysz też ludzi, którzy po prostu chcą, aby martwe drzewo zniknęło z ich podwórka i którym ulżyłoby, gdyby ktoś je wziął.

Sprawdź zakładkę "Wolne". Często można tam znaleźć oferty na drewno.

Za cenę swojego czasu i podróży, możesz z łatwością zebrać tyle drewna ile chcesz. Wyrób sobie nawyk sprawdzania lokalnych ogłoszeń codziennie, a przynajmniej raz w tygodniu.

Inną metodą jest umieszczenie ogłoszenia "Wanted" oferującego usunięcie martwego lub powalonego drzewa. Ktoś może wziąć cię na to.

Nigdy nie mieliśmy negatywnych doświadczeń z naszymi Craigslist pickups, ale weź przyjaciela, któremu ufasz wraz z tobą w przypadku, gdy czujesz się niepewnie o spotkanie z nieznajomymi.

2. Własna działka leśna

Jeśli posiadasz odpowiedni areał, możesz zaopatrywać się w drewno opałowe z własnej, zalesionej posiadłości. Gospodarka leśna to nie tylko masowe wycinanie drzew.

Jest to wieloaspektowy wysiłek, który, gdy jest dobrze wykonywany, skutkuje zdrowym lasem, przyjemnym miejscem dla ludzi i dzikich zwierząt, stałym źródłem paliwa i drewna budowlanego, a nawet okazją do uzyskania dodatkowego dochodu dla zagrody.

Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, wycinanie drzew może uczynić las lepszym.

Jest to równowaga pomiędzy usuwaniem chorych i niebezpiecznych drzew, przycinaniem pojawiających się sadzonek, które zajmą ich miejsce, pozostawianiem dziwacznych ściętych drzew lub dwóch dla sów i dzięciołów, otwieraniem dna lasu, dzięki czemu mniej roślin musi walczyć o światło słoneczne i składniki odżywcze, a także prawdziwym cieszeniem się spokojem własnego, prywatnego lasu.

Jeśli jesteś zainteresowany w nauce sztuki zarządzania lasem, serdecznie polecam The Woodland Stewardby James R. Fazio.

Jest to świetny zasób zarówno dla zrozumienia i dbania o las na swojej posesji, i idzie do znacznie więcej szczegółów, niż mogę starannie podsumować w tym krótkim artykule.

3. Lasy Państwowe (prawie za darmo)

Możesz o tym nie wiedzieć, ale wiele z dzikich lasów w Stanach Zjednoczonych jest nadal dostępnych jako źródło drewna opałowego do ogrzewania domu.

Za niewielką opłatą za sznurek - czasem tak niewielką jak 5 dolarów, choć stawki różnią się w zależności od stanu - możesz otrzymać licencję na pozyskiwanie drewna opałowego z określonego kawałka Lasu Narodowego.

Należy pamiętać, że chociaż oba te obszary są terenami publicznymi, Lasy Narodowe NIE są tym samym, co parki narodowe. Parki narodowe są zarządzane przez Służbę Parków Narodowych (a nie Departament Spraw Wewnętrznych) i wycinanie w nich drzew jest uważane za kłusownictwo.

Dodatkowo, tylko dlatego, że drewno opałowe może być legalnie pozyskiwane z Lasów Narodowych, nie oznacza to, że możesz sobie pomóc bez przechodzenia przez proces rejestracji i uzyskania pozwolenia. Jeśli to zrobisz, grozi Ci grzywna w wysokości minimum 300 dolarów.

4. Palety drewniane

Palety drewniane to bardzo przydatne drewno opałowe. Większość z nich wykonana jest z nieobrobionego drewna twardego (upewnij się, że nigdy nie palisz drewna impregnowanego) i wymaga jedynie rozebrania na części i pocięcia, aby pasowały do paleniska. A znalezienie wolnych palet jest jak poszukiwanie skarbów!

Polecam oszczędzić sobie kłopotów związanych z próbą usunięcia każdej śruby i zszywki z drewna przed użyciem ich jako paliwa.

Uważaj, aby ominąć je podczas cięcia desek na wymiar, a następnie spal je bez obaw. Kiedy nadejdzie czas czyszczenia paleniska, po prostu przesiej popiół przez sito, zanim wyrzucisz go na kompost lub do ogrodu.

5. ChipDrop

ChipDrop to kolejny mało znany sposób można zdobyć trochę wolnego drewna do stosu drewna. Zasadniczo, można zapisać się na listę arborystów, aby złożyć wióry drzewne lub kłody w domu z bezpłatną dostawą.

Nawet jeśli nie można zaplanować drop-off lub określić, jak dużo, to jest to dość słodkie oferty dla niskiej cenie zapisywania się online.

6. Miejsca, gdzie ziemia jest oczyszczana

Tereny budowy są często niszczycielskie, ale można z nich wyciągnąć pewne korzyści. Jeśli zaobserwujesz, że las jest wyrównywany, znajdź pracownika firmy budowlanej lub brygadzistę i zapytaj, czy możesz poczęstować się ściętym drewnem.

W naszej okolicy często widzimy góry gałęzi z drzew usuwanych na potrzeby budowy.

Również Ty możesz skorzystać na tym, że na Twojej posesji prowadzona jest wycinka drzew. Jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie jest to częste, możesz zbierać drewno opałowe z odrzuconych koron i gałęzi ściętych drzew.

Drwalom chodzi zazwyczaj o pnie. Ale jak zawsze, musisz zapytać o zgodę właściciela terenu.

Nasza zagroda została wyrąbana przez poprzednich właścicieli, zanim ją kupiliśmy, i chociaż pozostał po niej absolutny bałagan, był to bałagan z gałęzi, które od tamtej pory wykorzystujemy ponownie lub spalamy.

7. Sprzątanie śmieci w mieście

Wczesną wiosną lub jesienią służby miejskie często planują dzień odbioru martwych gałęzi, liści i innych naturalnych odpadów z trawnika. Dowiedz się, jakie daty są zaplanowane dla Twojej okolicy lub najbliższego miasta, a następnie przejedź się i sprawdź, czy ktoś nie ułożył stosu przydatnych gałęzi na poboczu drogi.

8. Freecycle

Freecycle jest wspaniałą stroną internetową, na której ludzie mogą oddawać rzeczy i otrzymywać je za darmo w swojej okolicy. Jest to świetne założenie, które zachęca do recyklingu!

Istnieją listy dla wszystkich rodzajów rzeczy na stronie internetowej. Więc zajrzyj tam, a może natkniesz się na kogoś, kto odda drewno na opał!

9. Tartaki

Tartaki chcą produkować z kłód drewna użytkowego. Często jednak pozostają im resztki. Zazwyczaj nie wykorzystują 100% drzewa.

Sprawdź lokalne tartaki i zdobądź ich dane kontaktowe. Skontaktuj się z nimi i zapytaj, czy mają jakieś niewykorzystane kłody, które chętnie Ci oddadzą.

Często tartaki płacą firmom za wywóz nadwyżek drewna, więc mogą być zadowolone, że mogą nieco obniżyć swoje koszty, przekazując Ci drewno opałowe.

Nawet jeśli tartak nie ma teraz żadnych kłód, możesz poprosić o telefon, jeśli kiedykolwiek będą mieli jakieś odpady, których chcą się pozbyć.

Aby znaleźć tartak w pobliżu, wystarczy wyszukać w Google hasło "sawmills near me" i przejrzeć listę.

10. Facebook Marketplace

Innym miejscem, gdzie można uzyskać drewno opałowe lokalnie jest na Facebook Marketplace. Podczas gdy platforma jest przeznaczona do kupowania i sprzedawania rzeczy lokalnie, czasami ma oferty dostępne dla wolnych rzeczy.

Być może uda Ci się znaleźć kogoś, kto rozdaje tam drewno opałowe.

11. Sprzątanie po burzy

Silny wiatr, deszcz lub śnieg mogą często powalić gałęzie, a nawet całe drzewa, dając Ci możliwość uzyskania dużej ilości darmowego drewna opałowego.

Przeciętny właściciel domu może nie mieć fizycznej możliwości, narzędzi lub miejsca w pojeździe, aby usunąć większe gałęzie z płotów lub dachów, co sprawia, że jest to idealny moment, abyś Ty wkroczył do akcji i wywiózł za niego gruz.

Twoja zapłata za dobrze wykonaną pracę? Darmowe drewno na opał! Upewnij się tylko, że dotrzesz tam szybko (gdy tylko burza minie i będzie to bezpieczne); większość miast rozpoczyna sprzątanie dość szybko, co może spowodować, że przegapisz swoją szansę.

12. Uderz na plac budowy

Innym miejscem, gdzie można upolować darmowe drewno opałowe w pobliżu: wszędzie tam, gdzie buduje się nowy dom lub firmę. Budowa nie może się odbyć tam, gdzie są drzewa, więc częściej niż nie będzie tam dużo wycinki, aby zrobić drogę dla nowej konstrukcji.

Wykorzystaj czas, w którym firma (lub osoba prywatna) wycina drzewa tylko po to, aby się ich pozbyć, przylatując i usuwając dla nich drewno.

Prawdopodobnie nie będziesz chciał całego drewna, które mają (chyba że masz tonę wolnej przestrzeni magazynowej), ale po uzyskaniu pozwolenia na uwolnienie ich od bałaganu, możesz wybrać i zabrać do domu to, co chcesz.

Place budowy są zawsze dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań tego typu darmowego drewna opałowego. Jeśli nie wydaje się być żadnych budynków dzieje się w pobliżu w tej chwili, spróbuj odwiedzić wysypisko zamiast - lokalne firmy budowlane mogą już zdeponowane ich dodatkowe drewno tam, w którym to przypadku powinieneś mieć wolne panowanie przekopać i wziąć to, czego potrzebujesz.

13. Zaoferuj usługi przycinania drzew

Jeśli masz doświadczenie i sprzęt do przycinania gałęzi lub drzew, to masz już wszystkie środki niezbędne do zdobycia darmowego drewna opałowego.

Jednym ze sposobów na rozpoczęcie pracy jest szukanie umierających lub przerośniętych drzew, które należy przyciąć (mogą one zwisać na ulicy lub nawet unosić się nad czyimś domem).

Możesz przycinać własne drzewa tak często, jak chcesz, ale pamiętaj, aby uzyskać pozwolenie od niezbędnych stron, takich jak sąsiedzi lub miasto, zanim zaczniesz przycinać.

14. Zapytaj znajomych lub sąsiadów, którzy wycinają drzewa

Jeśli znasz sąsiadów lub przyjaciół ścinających drzewa na swoim podwórku, nie zaszkodzi zapytać, czy możesz zabrać drewno. Jeśli nie mają oni jeszcze planu pozbycia się drewna, które generują, prawdopodobnie z przyjemnością pozwolą Ci je wywieźć.

15. Szukaj Wolnych Sprężyn Box

Sprawdź na miejscach takich jak Craigslist i Facebook Marketplace za darmo sprężyny pudełko. Podczas gdy ty będziesz musiał ciągnąć i demontować te rzeczy, drewniane podpory są świetne do wykorzystania jako drewno opałowe.

Read Also:

  • 15 Companies That Give Away T-Shirts for Free 2020 Update
  • Jak zaoszczędzić pieniądze i zdobyć darmowe rzeczy na 10 genialnych sposobów
  • 10 Stron Oferujących Darmowe Próbki Bez Ankiet w 2021 r.

16. Electric Company

Lokalne przedsiębiorstwo energetyczne jest odpowiedzialne za utrzymanie drzew i krzewów w pobliżu słupów elektrycznych.

Dlatego, gdy drzewa stają się zbyt wysokie i mogą potencjalnie uszkodzić słupy, firma zajmująca się drzewami zazwyczaj przyjeżdża i wycina niebezpieczne części.

Warto zadzwonić do lokalnego zakładu energetycznego i zapytać, co robią z wyciętymi drzewami.

Przy tak wielu możliwościach, nie ma powodu, abyś nie mógł zaoszczędzić na drewnie opałowym! Wszystko, co musisz zrobić, to zapytać!

Pamiętaj tylko, że nie chcesz brać drewna bez pozwolenia. Zawsze pytaj zanim weźmiesz. Większość miejsc będzie szczęśliwy dla Ciebie, aby wziąć drewno z ich rąk.

Jeśli ten artykuł był pouczający, proszę podzielić się z przyjaciółmi.

Podziel się tym:

  • Twitter
  • Facebook

Lubię to:

Lubię Loading... Tags:firewood for sale near me, free firewood near me craigslist, free firewood near me facebook, free firewood near me uk, free firewood pick up, free firewood'' - craigslist, who sells firewood near me, who wants free firewood